\

Україна наростила експорт агропродукції в країни Південно-Східної Азії втричі

У 2015 році в троє зріс експорт основної української аграрної продукції в країни Південно-Східної Азії.

Так, за даними компанії «ПроАгро», якщо в січні-жовтні 2014 року ми поставили зарубіжним покупцям у цьому регіоні 3,2 млн т зерна (пшениці, ячменю і кукурудзи), то за аналогічний період поточного року — майже в три рази більше, а саме 9,4 млн т. Також майже в 2,5 рази — до 0,7 млн т збільшився експорт в даному напрямку соняшникової олії.

«Збільшенню експорту сприяє кілька чинників. По-перше, зростає чисельність населення регіону та його добробут, що формує постійно зростаючий попит на продукти харчування. По-друге, Україна вже кілька років поспіль збирає рекордні обсяги врожаю зернових і олійних культур, нарощує переробку, через що збільшує пропозицію — у нас стає більше того, чим торгувати зі світом». Ч повідомив Ярослав Левицький, аналітик аграрного ринку компанії «ПроАгро».

Разом з тим, за його словами, говорячи про ріст експорту нашої сільгосппродукції в азіатському напрямку, слід зазначити, що локомотивом цього зростання з 2013 році є Китай. Два роки тому Україна підписала великий 3-мільярдний договір з Китаєм, згідно з яким отримала кредит у сумі 1,5 млрд дол. на поставку в цю країну сільгоспкультур. У відповідності з договором, протягом 2013—2015 рр. в рази збільшився експорт до Китаю української кукурудзи та ячменю. Крім того, країна стала другим після Індії найбільшим покупцем нашої рослинної олій. Як нещодавно заявив міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко, тільки за 7 місяців 2015 експорт нашої сільгосппродукції в Китай збільшився в грошовому вираженні в 2 рази — до 1 млрд дол.